Ubezpieczenie NWW

Traffic accident and to drivers fightingUbezpieczenie NNW jest jednym z najczęściej kupowanych przez kierowców polis dodatkowych. Jest najczęściej dodawana do OC, a rozwinięcie skrótu oznacza od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Polisa ta chroni kierowcę ubezpieczonego pojazdu oraz jego pasażerów, przed uszkodzeniami ciała, jakich mogą doznać podczas zdarzenia drogowego. Odszkodowanie z tytułu tej ochrony przysługuje w szczególności, jeżeli to właśnie prowadzący był sprawcą wypadku lub kolizji.

NNW zapewnia ochronę nie tylko podczas zdarzenia drogowego, ale także wtedy, gdy wypadek miał miejsce podczas rozładunku lub rozładunku pojazdu, podczas postoju odpoczynkowego lub wykonywania niezbędnych napraw na trasie podróży. Ubezpieczenie to, podobnie jak ma to miejsce przy innych polisach dobrowolnych, posiada wiele różnych opcji i zakresów. Przy wyborze tej ochrony należy zwrócić szczególną uwagę na zapis, kogo dokładnie obejmuje to ubezpieczenie, ponieważ zdarza się, że polisa dotyczy jedynie kierowcy. Kolejna ważna kwestia to suma ubezpieczenia na jaką opiewa polisa. Jedne z najwyższych kwot posiada towarzystwo Aviva oraz Link4, które oferują NNW w wysokości nawet 50 000 zł.

Każdy ubezpieczyciel określa NNW na swoich własnych zasadach, jednak najczęściej można liczyć na odszkodowanie i pomoc w razie pobytu w szpitalu i przy koniecznej rehabilitacji. Należy jedynie pamiętać aby dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem.

-->