Kalkulator OC Aviva

Prawdopodobnie Pan Pikuś pozostanie już nieodłącznym i najmilszym symbolem towarzystwa Aviva. Chociaż sama jego postać jest bardzo zabawna, internetowy kalkulator tej firmy świadczy o powadze i profesjonalizmie ubezpieczyciela.

Działanie kalkulatora OC i AC Aviva Direct

Aby poznać propozycję ubezpieczenia w towarzystwie Aviva, zostaniemy poproszeni o wypełnienie formularza. Ubezpieczyciel, już na pierwszej stronie uprzedza nas, że proces nie będzie długi i do poznania składki wystarczy przejście dwóch kroków.

Pierwsza strona zawiera informacje o samochodzie i jego użytkowaniu. Zostaniemy tutaj poproszeni o podanie:
– roku produkcji pojazdu,
– marki i wersji,
– modelu,
– rodzaju paliwa,
– pojemności silnika,
– typu nadwozia,
– sposobu użytkowania pojazdu,
– miejsca parkowania oraz kodu pocztowego, pod którym najczęściej parkujemy samochód,
– okresu w jakim jesteśmy posiadaczami pojazdu.

Na drugiej stronie towarzystwo Aviva prosi o uzupełnienie podstawowych informacji o kierowcy i jego historii ubezpieczenia.

Później pozostaje nam przepisanie kodu z obrazka i po kilku sekundach mamy już propozycje ubezpieczenia.

Na stronie przedstawiającej oferty ubezpieczyciel informuje o korzyściach jakie daje zakup polisy metodą on-line. Dowiadujemy się, że możemy otrzymać zniżki: za zakup przez internet, nabycie pakietu OCAC, za płatność kartą kredytową lub płatność jednorazową.
Dużym atutem tej strony jest możliwość dopasowania zakresu ubezpieczenia do naszych potrzeb (np. wybór wysokości udziału własnego w AC, dodanie dodatkowych ubezpieczeń typu Assistance, NNW, ochrona zniżek czy też ochrona dodatkowego wyposażenia). Istnieje także możliwość rozbicia składki na raty.

Jeżeli decydujemy się na zakup polisy w towarzystwie Aviva, możemy od razu przenieść się na stronę „sprzedażową”. Tutaj ubezpieczyciel poprosi nas o uzupełnienie danych adresowych, osobowych i o pojeździe (numer VIN, numer rejestracyjny).

Musimy przyznać, że tak jak uprzedza firma Aviva, proces obejmujący kalkulację i zakup polisy OC i/lub AC nie jest czasochłonny. Jeżeli w tym czasie mamy pod ręką dowód rejestracyjny i prawo jazdy, uzupełnienie potrzebnych informacji i zapoznanie się z ofertą nie trwa dłużej niż 10 minut.

-->