Kalkulator OC Hestia/You Can Drive (YCD)

Po wejściu na stronę internetową YCD od początku można zauważyć, że towarzystwo kieruje ofertę do młodych osób. Świadczy o tym wyszczególniony zakres wiekowy: 30 lat (z niebanalnym komentarzem: „Skazany za wiek?!” ). Szata graficzna serwisu i porady pisane w lekkiej, swobodnej formie zachęcają do sprawdzenia oferty ubezpieczenia, a prosty i przejrzysty formularz kalkulatora pozwala przypuszczać, że młody kierowca” bardzo szybko i owocnie ubezpieczy tutaj swój samochód.

Działanie kalkulatora OC i AC YCD

Kalkulator OC AC podzielono na dwie części: kalkulację i zakup.

Podobnie, jak w każdej firmie udostępniającej swój kalkulator, zostaniemy poproszeni o podanie danych:
– samochodu: marki, modelu, wersji wyposażenia, pojemności i mocy silnika, roku produkcji, przebiegu i stanu technicznego pojazdu,
– ubezpieczonego: daty urodzenia, płci, kodu pocztowego, historii dotychczasowego ubezpieczenia.

To zaledwie dwa, krótkie kroki do poznania oferty ubezpieczenia samochodu, gdyż na trzeciej stronie kalkulatora mamy już szczegółową propozycję cenową wraz z możliwością dokupienia dodatkowego ubezpieczenia, doboru wysokości udziału własnego (przy AC) i podziału na raty (polisy droższe niż 200 złotych). Za pomocą edycji założeń (prawa strona ekranu) możemy jeszcze dowolnie manewrować zakresem ubezpieczenia autocasco.

Zakup

Jeżeli po poznaniu wyniku kalkulacji postanowimy zakupić polisę, towarzystwo ubezpieczeniowe YCD umożliwi założenie konta, które w przyszłości będzie podstawową drogą kontaktową z ubezpieczycielem. Następnie uzupełnia się dane do polisy i ustala sposób płatności. Ubezpieczony właściciel samochodu korzysta z polisy wygenerowanej z konta klienta w serwisie YCD.

-->