Kalkulator OC Generali

Grupa Generali jest notowana jako trzeci co do wielkości koncern ubezpieczeniowy w Europie. Działalność towarzystwa ceni się za niezawodność w likwidacji szkód i bardzo przyjazne podejście do klienta. Oprócz bogatej sieci placówek stacjonarnych, TU Generali może pochwalić się czytelną i przejrzystą stroną internetową (Generali Direct). Dlatego osoby zainteresowane zakupem polisy metodą on-line lub nawet samym poznaniem oferty towarzystwa, bez trudu, w kilka minut przeliczą składkę za pomocą kalkulatora OC i AC.

Działanie kalkulatora OC i AC Generali Direct

Pierwsza strona kalkulatora

Poznanie pełnej oferty ubezpieczenia samochodu jest możliwe po wypełnieniu zaledwie jednej strony formularza. Informacje, o które zostaniemy tutaj poproszeni to:
– dane pojazdu (przy rocznikach modeli, które obejmuje ubezpieczenie AC rozwinie nam się dodatkowa lista wyposażenia standardowego i opcjonalnego),
– dane właściciela i ewentualnie współwłaściciela pojazdu: wiek, kod pocztowy w miejscu zamieszkania, data uzyskania prawa jazdy,
– dotychczasowa historia ubezpieczenia,
– dane kontaktowe (tego pola nie musimy wypełniać, jeżeli nie jesteśmy zainteresowani kontaktem ze strony towarzystwa Generali, gdyż bez problemu przejdziemy do ofert, nawet po jego pominięciu).

Druga strona kalkulatora

Na kolejnej stronie kalkulatora wystarczy zaznaczyć opcje ubezpieczenia, które nas interesują (OC, AC czy OC+ AC oraz ubezpieczenia dobrowolne, np. Assistance, NNW, Bagaż). Bez problemu możemy je tutaj zmieniać i przeglądać pod względem zakresu i ceny. Istnieje także możliwość podziału składki na dogodne raty.
Na tym etapie możemy zadecydować, czy chcemy od razu zakupić polisę przez internet, czy też zapisać kalkulację, aby wrócić do niej w późniejszym terminie.
Jeżeli postanowimy dokonać zakupu, zostaniemy przeniesieni na kolejną stronę i poproszeni o uzupełnienie danych osobowych posiadacza i pojazdu. Tutaj także zaznaczamy sposób, w jaki chcemy otrzymać polisę (e-mailem lub listownie).

Nasze wnioski: skorzystanie z kalkulatora OC AC Generali będzie z pewnością bardzo proste dla każdego użytkownika, a cała procedura zajmie kilka do kilkunastu minut. Dużą zaletą formularza są podpowiedzi do zamieszczonych pytań ze wskazaniem miejsc, w których brakuje odpowiedzi. Nie musimy się więc obawiać, że jakieś informacje zostaną pominięte i nieuwzględnione w naszej polisie.

-->