Kalkulator OC Allianz

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz nie bez powodu cieszy się świetną opinią wśród ubezpieczonych. Wzorowe podejście do klientów nie kończy się tutaj tylko na kontaktach z agentem. Firma zadbała również o dopasowanie swojej strony internetowej i kalkulatora ubezpieczeń do ich potrzeb.

W formularzu kalkulatora OC i AC nie ma zbędnych pytań. Jego uzupełnienie zajmuje kilka minut, a sama procedura ogranicza się do dwóch kroków.

Działanie Kalkulatora OC i AC Allianz Direct

Podczas przeprowadzania kalkulacji najlepiej mieć wgląd do dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy i aktualnej polisy. W ten sposób będzie nam dużo łatwiej odpowiadać na pytania konieczne do wyliczenia składki.

Krok 1

Zostaniemy poproszeni o podanie podstawowych informacji dotyczących:

 • pojazdu:
  • – marki,
  • – roku produkcji,
  • – modelu,
  • – wersji,
  • – daty pierwszej rejestracji,

właściciela:
– formy własności,
– kodu pocztowego w miejscu zamieszkania,
– wieku kierowcy,
przebiegu dotychczasowego ubezpieczenia OC:
– historii ubezpieczenia (w jakiej firmie została zakupiona aktualna polisa),
– wysokości zniżek z ostatniej polisy,
– liczby szkód w ostatnim roku.

Po kliknięciu „oblicz” zostaniemy przeniesieni na kolejną stronę (to nasz krok 2), gdzie pozostaje już tylko sprawdzenie propozycji ubezpieczenia. Otrzymujemy tutaj także dodatkowe informacje na temat ubezpieczenia NNW , Ochrony Prawnej i Assistance. Bez problemu sprawdzimy również możliwość podziału proponowanej składki na raty.

Teraz pozostaje nam już tylko decyzja dotycząca zakupu polisy on-line lub kontaktu telefonicznego z agentem towarzystwa Alllianz Direct (gdy na przykład mamy wątpliwości lub dodatkowe pytania dotyczące ubezpieczenia). Oczywiście możemy także opuścić kalkulację i powrócić do niej w późniejszym terminie.
Aby zakupić polisę wystarczy uzupełnić dane dotyczące właściciela/właścicieli pojazdu oraz samochodu: numeru rejestracyjnego i numeru VIN.

-->