Kalkulator AC

Buying a new car for cashZnalezienie taniego autocasco to dopiero połowa sukcesu, gdyż takie ubezpieczenie powinno być także korzystne. Co zatem należy zrobić, aby zapłacić mało i na dodatek dobrać polisę tak, aby przy likwidacji szkody nie „dopłacać do interesu” z własnej kieszeni? Najlepiej porównać jak najwięcej ofert ubezpieczycieli i wybrać najlepszą spośród nich.

W rozpoznaniu rynku ubezpieczeń pomoże z pewnością internetowy kalkulator AC.

Czym jest kalkulator AC i jak działa

Internetowy kalkulator AC służy do uzyskania niezbędnych informacji lub wyboru ubezpieczenia autocasco w najlepszej cenie i z odpowiednimi parametrami.
Propozycje ochrony samochodu otrzymacie dzięki pracy specjalnego systemu komputerowego. Patrząc z perspektywy użytkownika, cała procedura wyliczenia cen nie jest skomplikowana. Właściciel samochodu zamieszcza w formularzu podstawowe dane o sobie (np. ilość wypracowanych zniżek za bezszkodową jazdę, wiek, region który zamieszkuje) i pojeździe (marka, model, pojemność silnika, przebieg itp.) i w kilkanaście sekund otrzymuje pełne informacje na temat ubezpieczenia oraz szczegóły oferty. Oczywiście, jeżeli propozycja towarzystwa ubezpieczeniowego mu odpowiada, może zakupić polisę metodą on-line. Sprawdź Ile kosztuje AC i od czego zależy cena tego ubezpieczenia.

Czym różni się kalkulator od multikalkulatora

Bardzo często mylimy te dwa pojęcia. Wiele osób uważa nawet, że kalkulator, multikalkulator i porównywarka ubezpieczeń to takie samo narzędzie. Tymczasem kalkulator przedstawia ofertę tylko jednej firmy, a multikalkulator (lub właściwiej nazywając – porównywarka) stanowi połączenie propozycji kilku lub kilkunastu towarzystw. Korzystając z porównywarki, wypełniacie więc jeden formularz, a otrzymujecie informacje i propozycje AC od wielu firm.

Z którego narzędzia lepiej korzystać

Wybór pomocnego narzędzia zależy przede wszystkim od Waszych potrzeb. Jeżeli interesuje Was propozycja wybranego zakładu ubezpieczeń (np. chcecie sprawdzić firmę poleconą przez znajomego lub zastanawiacie się nad odnowieniem polisy u obecnego ubezpieczyciela) skorzystajcie z pojedynczego kalkulatora.

Porównywarka ubezpieczeń ułatwia poszukiwania tym, którzy chcą zrobić bardzo szybki sondaż rynku. Dzięki połączeniu ofert wielu ubezpieczycieli można łatwiej wybrać firmę, która proponuje najlepszą ochronę samochodu. Plusem jest z pewnością także to, że użytkownik zyskuje szczegóły wszystkich ofert i może je dowolnie zestawiać i analizować.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora AC

  • Internetowy kalkulator oszczędza nasz czas, ponieważ sprawdzenie ofert zajmuje zaledwie kilka minut.
  • Dzięki kalkulatorowi „w kieszeni” zostaje nam sporo pieniędzy. Bez porównania ofert, decydując się na zakup „pierwszej z brzegu” polisy AC, moglibyśmy przepłacić. Bardzo często oszczędzamy także na paliwie lub biletach autobusowych, ponieważ nie musimy dojeżdżać do placówek stacjonarnych ubezpieczycieli.

Korzystając z internetowego kalkulatora AC wybieramy wygodę, gdyż cały proces sondażu rynku przeprowadzamy nie wychodząc z domu, być może nawet – siedząc komfortowo w miękkim fotelu.

-->