Kalkulator OC PZU

Jeszcze do niedawna, towarzystwo PZU nie posiadało własnego kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych. Nie wiemy, czy ostateczne wprowadzenie tego popularnego narzędzia nastąpiło ze względu na dużą konkurencję na rynku, czy też jest to efekt licznych zmian zapowiadanych przez firmę, mających na celu zbliżenie się do klienta.
Na początek sprawdźmy więc, czy kalkulator PZU jest tak samo dopracowany i przejrzysty jak narzędzia innych firm, prowadzących od dłuższego czasu działalność drogą direct.

Przed przejściem do wypełnienia formularza kalkulatora powinniśmy zapoznać się z kryteriami, jakie ma spełniać pojazd, by w ogóle można było ubezpieczyć go on-line.

Towarzystwo PZU zastrzega, że polisę sposobem online mogą zakupić osoby, które posiadają samochód zarejestrowany w Polsce:
– osobowy lub ciężarowy o masie całkowitej do 3,5 tony,
– którego wartość nie przekracza 300 000 złotych,
– wykorzystywany do działalności gospodarczej, jeżeli osoba prowadząca działalność gospodarczą posiada nie więcej niż 5 pojazdów,
– którego okres eksploatacji nie przekracza 10 lat (to ograniczenie dotyczy tylko AC o ile nie jest kontynuowane w PZU online)

Z możliwości ubezpieczenia pojazdu metodą online nie skorzystają właściciele pojazdów:
– wynajmowanych zarobkowo,
– udostępnianych jako zastępcze,
– wykorzystywanych do przewozu przesyłek kurierskich,
– używanych do jazd interwencyjnych lub patrolowych.

Działanie kalkulatora OC i AC PZU

Obliczenie składki

Pytania w kalkulatorze pojawiają się pojedynczo i co może być dla niektórych irytujące – cały czas nie wiemy ile ich jeszcze się pojawi. Na dodatek, za każdym razem musimy wybrać przycisk „następne pytanie”. Najpierw wypełniamy pola dotyczące samochodu (marki, rodzaju, przebiegu, wyposażenia), pozostałe dane dotyczą właściciela pojazdu: jego wieku, kodu w miejscu zamieszkania i historii wcześniejszego ubezpieczenia.
Na zakończenie zostajemy poproszeni o przepisanie kodu z obrazka.

Kolejny krok, to wybór interesującej nas opcji ubezpieczenia z propozycją podziału składki na raty, oraz możliwością dodania dodatkowej ochrony:
– ochrony zniżek,
– PZU auto non stop,
– nnw,
– nnw max,
– PZU AutoSzyba,
– PZU Auto Pomoc Komfort,
– PZU Auto Pomoc Super Polska,
– PZU Auto Pomoc Super Europa

Zainteresowani zakupem AC mają możliwość doboru wariantu likwidacji szkody, stałej wartość pojazdu i dobrowolnego udziału własnego.

Po przejściu na kolejną stronę otrzymujemy podsumowanie naszej kalkulacji. Teraz możemy wybrać jedną z możliwości:
– zrezygnować z dalszych kroków,
– zapisać kalkulację,
– zamienić dane,
lub niespodzianka!!! – przejść do zakładania konta.

To troszkę zaskakujące… PZU prosi nas o podanie wszystkich danych osobowych: imienia, nazwiska, numeru Pesel, adresu zameldowania i korespondencyjnego, e-mail oraz wszystkich możliwych numerów telefonu.
Na dodatek jesteśmy zmuszeni (inaczej nie przejdziemy do zakupu polisy) do zaakceptowania regulaminu świadczenia usług PZU- czyli powinniśmy przeczytać prawie 5 stron regulaminu, pisanych drobnym maczkiem!

Na koniec towarzystwo PZU „funduje nam” kolejną „niespodziankę”. Założenie konta nie upoważnia do dokonania zakupu metodą on-line!! Czemu więc służył długi i bardzo kłopotliwy proces kalkulacji?!

Polisy nie można kupić metodą online, gdyż – jak wynika z informacji na stronie towarzystwa – musimy w tym celu odwiedzić najbliższą placówkę PZU!!

-->