Kalkulator OC Benefia

Towarzystwo Benefia korzysta z kanału sprzedaży produktów, którym jest sieć agencyjna. Aby wzbogacić i uatrakcyjnić swoją ofertę wprowadziła także sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych direct – BENEFIA24.pl. Według informacji z głównej strony kalkulatora, składkę ubezpieczeniową OC i AC poznamy w 2 minuty. Spróbujmy!

Działanie kalkulatora OC i AC Benefia24.pl

Na początku kalkulacji zostaniemy poproszeni o wypełnienie kilku stron formularza, które dotyczą:

1. Rodzaju ubezpieczenia
2. Danych pojazdu
3. Danych właściciela
4. Przebiegu ubezpieczenia
5. Danych dotyczących polisy

Dopiero po wypełnieniu wszystkich pól możemy poznać proponowaną przez towarzystwo składkę ubezpieczeniową. Pytań nie jest dużo, a pomysł rozbicia formularza na kilka stron jest bardzo trafiony- użytkownik wie ile kroków do poznania oferty jeszcze pozostało i nie jest zmęczony wypełnieniem każdej z nich. Minus – na samym początku trzeba ująć wszystkie interesujące nas rodzaje ochrony. Po zaznaczeniu samego OC, nie mamy możliwości zapoznania się z propozycją dodatkowego NNW czy ASS. Musimy więc wrócić wstecz i zaznaczyć interesujące nas opcje (możemy przejść „drogą na skróty” korzystając z listy umieszczonej po prawej stronie ekranu). Niestety, z tego powodu nie mieścimy się w dwóch minutach, ale sam kalkulator oceniamy bardzo pozytywnie, bo ostatecznie otrzymujemy wszystkie oczekiwane informacje.

Dodatkowa uwaga: jeszcze przed przejściem formularza warto zapoznać się ze szczegółami oferty towarzystwa Benefia, gdyż nie znajdziemy ich w kalkulatorze (np. propozycja Assistance wyświetlana jest wyłącznie z podaniem sumy ubezpieczenia, a górną granicę odpowiedzialności w NNW wybieramy przed wyświetleniem się składek).

Zakup polisy metodą on-line jest możliwy po uzupełnieniu danych osobowych lub, jeżeli jest się już klientem tego towarzystwa, podaniu swojego loginu i hasła.
Nowi ubezpieczeni zakładają swoje indywidualne konto, które posłuży im do sfinalizowania zakupu i kontaktów ze swoim ubezpieczycielem.

-->