Towarzystwo ubezpieczeniowe Proama pojawiło się na polskim rynku dopiero w 2012 roku, ale praktycznie od razu zdobyło wielu klientów. Prawdopodobnie dlatego, że wybrało trochę ryzykowną, lecz jak się okazuje – bardzo owocną politykę cenową (niskie, konkurencyjne ceny za polisy OC). Jedną z zasadniczych różnic w ofercie, w porównaniu z innymi ubezpieczycielami, jaką może pochwalić się to towarzystwo jest 70% zniżki za bezszkodową jazdę (większość towarzystw przyjmuje max 60%). Innym, sporym atutem przemawiającym za wyborem tej firmy jest przenoszenie zniżek z OC na AC. Poza tym, Proama może pochwalić się zdobyciem licznych nagród i wyróżnień w branży, łącznie z certyfikatem „Użyteczna strona”. Czy także jej kalkulator OC i AC jest prosty i pomocny? Przekonajmy się sami.
Działanie kalkulatora OC i AC Proama
Już samo przejście na podstronę z kalkulatorem pozytywnie nas zaskakuje. Formularz jest bardzo przejrzysty, a przy każdym pytaniu mamy podpowiedź, łącznie z wyjaśnieniem, gdzie w dowodzie rejestracyjnym (w jakiej pozycji) znaleźć niezbędne informacje.
Proces kalkulacji podzielono tutaj na 4 kroki:
1. Obliczenie składki
Na tym etapie zostajemy poproszeni o uzupełnienie pól formularza. Pojawiają się tutaj pytania o samochód, jego wykorzystanie, właściciela pojazdu, historię bezszkodowej jazdy i początek okresu ubezpieczenia.
Uwaga: w odróżnieniu od większości firm ubezpieczeniowych, bez podania adresu e-mail nie przejdziemy do kolejnego etapu kalkulacji.
2. Wybór produktu
Jeżeli wiek naszego samochodu mieści się w ramach oferty towarzystwa Proama, otrzymamy propozycję ubezpieczenia autocasco oraz samego OC. Przy starszych modelach wyświetli się wyłącznie oferta ubezpieczenia OC.
Na tej stronie mamy także możliwość dokupienia dodatkowych ubezpieczeń dobrowolnych:
– Assistance,
– NNW komunikacyjne,
– NNW domowe,
– Ubezpieczenie od Utraty Pracy,
– Ochronę prawną
Zainteresowani zakupem autocasco mogą poznać wartość pojazdu i sami określić wysokość udziału własnego.
Towarzystwo Proama zachęca użytkowników kalkulatora do zakupu polisy, informując ich o dodatkowych upustach, np: 20% za płatność jednorazową, 10% za zakup przez internet.
3. Dane do polisy
Jeżeli zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia, uzupełniamy dodatkowe dane dotyczące właściciela pojazdu, współwłaścicieli i samego pojazdu.
4. Zakup polisy